UR JAWOR
Dołącz do nas!

Zapisy na zawody Pucharu Prezesa

Kliknij jeden z poniższych linków:

Zapisy na konkurencje 300/600m (z obowiązkowym wyborem stanowiska i czasu strzelania) oraz zakup metryczek do samodzielnego wydruku z natychmiastową płatnością online

Zapisy na pozostałe konkurencje (karabin bocznego zapłonu 50/100m, pistolety, strzelba dynamiczna, trap, 2GUN, itp.) zakup metryczek do samodzielnego wydruku z natychmiastową płatnością online

Zapisy dla odbierających metryczki podczas zawodów w biurze zawodów – płatność tylko gotówką (wszystkie konkurencje za wyjątkiem 300/600m)

REGULAMIN ZAWODÓW O PUCHAR PREZESA JKS UR

Cel zawodów:
Popularyzowanie strzelectwa sportowego, wyłonienie najlepszych zawodników. Promocja sportowa
miasta Jawora, Dolnego Śląska i kraju.

Organizator zawodów:
Jaworski Klub Strzelecki „UR”
ul. Przyjaciół Żołnierza 5b
59-400 Jawor
tel: Rafał Sokołowski – prezes - 695 926 527

Termin i czas zawodów:

godz. 09:00 strzelnica kulowa w Jaworze – droga Grzegorzowska/Strzelecka
Zapisy elektroniczne (www.jksur.pl – Zapisy na Zawody Pucharu Prezesa)
Zapisy na zawodach w dniu zawodów otwarte do godziny 11:00.
Przewidziane zakończenie zawodów godz. 16:00

Uczestnictwo:
Do udziału z zawodach uprawnieni są:
-członkowie klubów strzeleckich posiadających licencję zawodnika PZSS lub innej stosownej licencji strzeleckiej
osoby zrzeszone w klubie strzeleckim nie posiadające jeszcze licencji zawodniczej ale strzelające z broni użyczonej przez organizatora bądź przez inną osobę. Strzelanie w takim wypadku odbywa pod nadzorem instruktora strzelectwa lub sędziego stanowiskowego wedle zasad wyznaczonych przez PZSS lub wedle przepisów ustalonych przez organizatora, jeśli uzna to za stosowne
-służby mundurowe - strzelanie odbywa się na zasadach wyznaczonych przez PZSS lub wedle przepisów ustalonych przez organizatora, jeśli uzna to za stosowne.
-kolekcjonerzy - strzelanie odbywa się na zasadach wyznaczonych przez PZSS lub wedle przepisów ustalonych przez organizatora, jeśli uzna to za stosowne.
- czarnoprochowcy - strzelanie odbywa się na zasadach wyznaczonych przez PZSS lub wedle przepisów ustalonych przez organizatora, jeśli uzna to za stosowne.
- Inne osoby wyżej nie wymienione biorą udział w zawodach wedle decyzji organizatora

Opłaty:
Opłata startowa wynosi 30 zł za jedną konkurencję (z wyjątkiem konkurencji dwubój oraz 2GUN (60zł). Zawodnicy startują z własną bronią i amunicją. Zawodnicy nie posiadający własnej broni i nie mający możliwości użyczenia broni od innych zawodników, mogą strzelać z broni dostarczonej przez organizatora za dodatkową opłatą w wysokości - 20zł plus koszt amunicji (zależnie od kalibru i rodzaju amunicji) – dotyczy konkurencji pistolet sportowy, pistolet centralnego zapłonu, karabin sportowy 50m, karabin bocznego zapłonu 100m, trap, strzelba dynamiczna

Regulamin strzelania:
Po komendzie sędziego zawodnicy zajmują stanowiska i przygotowują się do strzelania
(czas przygotowawczy zależny od konkurencji)
- Na komendę „Ładuj!” ładują magazynki i podpinają do broni.
- Po komendzie „START!” wykonują strzelanie wg warunków odpowiednich dla konkretnej konkurencji.
- Po komendzie „STOP – Rozładuj!” rozładowują broń, umożliwiają dokonanie kontroli przez sędziego.
- Każdy strzał przed komendą „START” i po komendzie „STOP” skutkuje DQ.
- Awaria broni lub amunicji jest sprawą zawodnika.
- Na stanowisko strzeleckie broń wnoszona jest w pokrowcach, futerałach lub skrzyniach transportowych.
- Opuszczenie stanowiska z bronią możliwe jest tylko po jej rozładowaniu, sprawdzeniu przez sędziego i umieszczeniu w pokrowcu, futerale lub skrzyni transportowej. Nie zastosowanie się do wymogu skutkuje dyskwalifikacją.

Zabrania się korzystania z pomocy osób trzecich w ocenie celności strzałów czyli tzw. spoterów.
Z jednej jednostki broni, może strzelać tylko jeden zawodnik.

Konkurencje:
Karabinek sportowy/dowolny - 10 strzałów leżąc, odległość 50m, czas przygotowawczy 3 minuty, czas strzelania strzałów próbnych i ocenianych 10 min (5 strzałów próbnych oraz 10 ocenianych). Zawodnik może używać lunety poglądowej.
Pistolet sportowy - 10 strzałów stojąc z wolnej ręki, odległość 25m, czas przygotowawczy – 3 min., 5 strzałów próbnych – 5 min (po strzałach próbnych zawodnik ma możliwość oceny tarczy), 10 ocenianych – 10 min. Zawodnik może używać lunety poglądowej.
Pistolet centralnego zapłonu - 10 strzałów stojąc oburącz lub z wolnej ręki, odległość 25m, czas przygotowawczy – 3 min., 5 strzałów próbnych – 5 min (po strzałach próbnych zawodnik ma możliwość oceny tarczy), 10 ocenianych – 10 min. Zawodnik może używać lunety poglądowej.
Karabin centralnego zapłonu - przyrządy otwarte - 10 strzałów leżąc do tarcz elektronicznych, odległość 300m, czas przygotowawczy 3 min., brak strzałów próbnych, 10 strzałów ocenianych – 10 min.
Karabin centralnego zapłonu - przyrządy mechaniczne zamknięte - 10 strzałów leżąc do tarcz elektronicznych, odległość 300m, czas przygotowawczy 3 min., brak strzałów próbnych, 10 strzałów ocenianych – 10 min.
Karabin centralnego zapłonu - historyczny - 10 strzałów leżąc do tarcz elektronicznych, odległość 300m, czas przygotowawczy 3 min., brak strzałów próbnych, 10 strzałów ocenianych – 10 min. Wymagana broń z przed 1956 roku
Karabin centralnego zapłonu z optyką - 10 strzałów leżąc, odległość 300m, czas przygotowawczy 3min. – brak strzałów próbnych, 10 strzałów ocenianych – 10 min.
Podział na klasy sprzętowe dokonywany jest na stanowisku podczas czasu przygotowawczego:
OPEN
Pozycja strzelecka: leżąca z możliwością zastosowania jednej lub dwóch niepołączonych ze sobą podpórek: przedniej w formie worka, dwójnogu lub statywu i tylnej w formie worka . Broń może być podparta na odcinku nie dłuższym niż 20 cm z przodu i 15 cm z tyłu. Żadna część broni nie może opierać się na podłożu - wyjątkiem jest korzystanie z zamocowanego w łożu monopodu jako tylnej podpórki (zamiast tylnego worka). Ramię strzelającego podczas strzału powinno opierać się na stopce karabinu. Zabronione jest strzelanie techniką 'free recoil'.
Broń: karabin w kalibrze do 8 mm
Przyrządy celownicze dowolne.
Łączna waga broni razem nie może przekraczać 12 kg. W tej klasie broń może być wyposażona w hamulec wylotowy (hamulec odrzutu).
Ta klasa dopuszcza używania restów których nie wlicza się do wagi karabinu.

STANDARD
Postawas trzelecka: leżąca z możliwością zastosowania jednej lub dwóch niepołączonych ze sobą podpórek: przedniej w formie składanego dwójnogu i tylnej w formie worka. Broń może być podparta na odcinku nie dłuższym niż 20 cm z przodu i 15 cm z tyłu. Żadna część broni nie może opierać się na podłożu - wyjątkiem jest korzystanie z zamocowanego w łożu monopodu jako tylnej podpórki (zamiast tylnego worka). Ramię strzelającego powinno podczas strzału opierać się na stopce karabinu. Zabronione jest strzelanie techniką 'free recoil'. Broń może być wyposażona w hamulec odrzutu.
Karabin o kalibrze 308 win lub 223 rem ,cały nabój nie może przekraczać 72,50 mm długości całkowitej. Waga samego pocisku nie może przekraczać 190 grain. Całkowita masa naboju nie może przekraczać 420 grain. Jeśli cały nabój mieści się w normie wagowej wtedy brana jest pod uwagę długość całkowita naboju która musi zmieścić się w wyznaczonej normie.
W kalibrze 223 REM nie ma ograniczeń pocisku oraz długości całkowitej naboju.
Przyrządy celownicze dowolne

Karabin centralnego zapłonu – SEMI-AUTO – 10 strzałów leżąc do tarcz elektronicznych, odległość 300m, czas przygotowawczy 3 min., brak strzałów próbnych, 10 strzałów ocenianych – 10 min.
Postawa strzelecka: leżąca z możliwością zastosowania jednej lub dwóch niepołączonych ze sobą podpórek: przedniej w formie składanego dwójnogu i tylnej w formie worka. Broń może być podparta na odcinku nie dłuższym niż 20 cm z przodu i 15 cm pod kolbą z tyłu. Żadna część broni nie może opierać się na podłożu - wyjątkiem jest korzystanie z zamocowanego w łożu monopodu jako tylnej podpórki (zamiast tylnego worka). Ramię strzelającego powinno podczas strzału opierać się na stopce karabinu. Zabronione jest strzelanie techniką 'free recoil'.
Broń: karabin samopowtarzalny (w którym z wyjątkiem ewentualnych zacięć przeładowanie następuje z magazynka automatycznie pod wpływem pracy gazów prochowych) w dowolnym kalibrze do 8 mm o łącznej wadze nie przekraczającej 12 kg razem z dwójnogiem oraz jakimikolwiek dodatkowymi elementami dołączanymi do karabinu (np. wkrętarka do regulacji bipodu). Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy (hamulec odrzutu).
Przyrządy celownicze dowolne
Dwubój - Karabin centralnego zapłonu - przyrządy mechaniczne zamknięte lub otwarte - 10 strzałów leżąc na odległość 300m oraz 10 strzałów leżąc 600m. Pozostałe zasady jak dla konkurencji 300m. Liczona jest suma punktów za 20 strzałów.
Dwubój - Karabin centralnego zapłonu - przyrządy optyczne - 10 strzałów leżąc na odległość 300m oraz 10 strzałów leżąc 600m. Pozostałe zasady jak dla konkurencji 300m. Liczona jest suma punktów za 20 strzałów.
Dwubój - Karabin SEMI-AUTO - 10 strzałów leżąc 600m oraz suma punktów z konkurencji SEMI-AUTO 300m. Pozostałe zasady jak dla konkurencji 300m. Liczona jest suma punktów za 20 strzałów.
Strzelba dynamiczna – strzelanie do celów metalowych wg zasad IPSC. Ilośc celów od 5 do 15.
TRAP - 15 strzałów do rzutek. Dogrywka w przypadku identycznych najwyższych wyników.
2GUN – strzelanie do celów metalowych oraz tarcz IPSC na 1 torze: pistolet, karabin - ilość celów podawane przed zawodami)
Karabinek bocznego zapłonu z optyką 100m - 10 strzałów leżąc, odległość 100m, czas przygotowawczy 3 min., czas strzelania 15 min tj. 5 strzałów próbnych - 5 min (po strzałach próbnych zawodnik ma możliwość oceny tarczy przez lunetę), 10 ocenianych do dwóch tarcz po 5 strzałów - 10 min. Zawodnik może używać lunety poglądowej.
Dwubój karabinek bocznego zapłonu z optyką 200/300m - 20 strzałów leżąc (10 strzałów do tarczy 200m i 10 strzałów do tarczy 300m) , czas przygotowawczy 3 min., czas strzelania 10 min. Zawodnik może używać lunety poglądowej.

Klasyfikacja:
Indywidualna, prowadzona łącznie dla kobiet i mężczyzn.
Nagrody:
W każdej konkurencji nagrodzeni będą trzej najlepsi zawodnicy – dyplomy i medale.
Zgłoszenia:
Zapisy odbywać się będą na miejscu zawodów oraz elektronicznie. Konkurencje 300m i 600m - obowiązkowe zapisy elektroniczne z rezerwacja stanowiska i czasu strzelania. Osoby chcące skorzystać z broni i amunicji organizatora (karabinek, pistolet bocznego zapłonu, karabin centralnego zapłonu, pistolet centralnego zapłonu) proszone są o poinformowanie organizatora poprzez system zapisów internetowych udostępniony na stronie www.jksur.pl
Przepisy końcowe:
Wszystkich zawodników zobowiązuje się do przestrzegania warunków bezpieczeństwa. Stworzenie zagrożenia wystąpienia niebezpieczeństwa lub bezpośredniego niebezpieczeństwa będzie karane wedle decyzji organizatora zawodów. Członkowie klubu JKS "UR” (sędziowie, asystenci i osoby wspomagające) są zwolnieni opłaty za broń w przypadku jej braku oraz opłaty startowej w jednej konkurencji. Regulaminu jest wyłącznie interpretacja organizatora.
Każdy uczestnik jest obowiązany posiadać dodatkowo własne ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków . W sprawach spornych ostateczną decyzje podejmuje sędzia główny.
ORGANIZATOR